Zoeken

Social Change Agents

Als Social Change Agents ben je een jong rolmodel: je maakt taboe-onderwerpen rondom seksualiteit bespreekbaar in je eigen omgeving. Je vertelt wie je bent, wat je belangrijk vindt en waar je voor staat. Zo inspireren je anderen en ontstaan er echte gesprekken tussen jongeren.

Je kunt je t/m donderdag 20 maart aanmelden voor de Academy van 2025 met het formulier onderaan deze pagina.

Ontmoet onze Social Change Agents

Jongeren stimuleren op te komen voor elkaar

Groei je op in een omgeving met sterke normen rond gender en seksualiteit? Als je niet aan de norm voldoet of niet als gelijke wordt gezien dan kan dit zorgen voor onveiligheid en problemen. Uit onderzoek blijkt dat veel jongeren het niet altijd eens zijn met de normen en ongelijkheid die ze in hun omgeving tegenkomen. Je daar tegen uitspreken is nog wel even iets anders.

Goed voorbeeld doet goed volgen

Onze Social Change Agents laten zien hoe je dit doet. Vanuit hun eigen ervaring en kennis bespreken ze normen rond gender en/of sekse. Als rolmodel versterken ze jongeren op een positieve manier en verspreiden ze ook kennis. Zo komen dingen in beweging en komt er meer veiligheid, gelijkheid en gedeelde verantwoordelijkheid over seks. Vooral in de groep van 12 tot 25 jaar zijn leeftijdsgenoten belangrijk, want jongeren leren het meeste van elkaar.

Social Change Agents Academy

Om jongeren meer te leren over hoe zij hun steentje bij kunnen dragen aan seksuele gezondheid en rechten voor alle jongeren in Nederland, heeft Rutgers de Social Change Agents Academy in het leven geroepen.

De Social Change Agents Academy is een opleidingstraject van een ongeveer drie maanden (dit kan langer zijn als je ook de casus uitwerkt). In die periode leert een groep jongeren de organisatie kennen en krijgen zij de kans om zich te ontwikkelen tot Social Change Agents, jonge rolmodellen die taboe-onderwerpen rondom seksualiteit bespreekbaar maken in hun eigen omgeving, in de media en richting de politiek. Gedurende deze periode komen zij (op het kantoor van Rutgers, in Utrecht) samen om te leren hoe zij hun eigen verhaal in kunnen zetten om verandering teweeg te brengen. Zij krijgen handvatten over hoe zij zich in het dagelijkse leven uit kunnen spreken tegen negatieve normen, in hun omgeving, in de media en richting de politiek.

Een onderdeel van de Academy is gedurende het traject in kleine groepjes werken aan een casus uit de verschillende thema’s waar Rutgers op werkt. Aan het eind van het traject presenteren de jongeren een oplossing voor de casus. Het winnende groepje krijgt de kans om hun oplossing in de praktijk te brengen.

Na de Academy treden jongeren toe tot het jongerennetwerk van Rutgers. Dit netwerk krijgt regelmatig de kans om een rol te pakken in mediaoptredens, het geven van advies of in pleitbezorging. Ook ontvangen jongeren uit dit netwerk een uitnodiging voor speciale evenementen van Rutgers.

De Academy van 2025

De Social Change Agents Academy start in april 2025. De data van de Academy zijn (onder voorbehoud) als volgt:

  • Dinsdag 8 april
  • Dinsdag 15 april
  • Dinsdag 29 april
  • Dinsdag 13 mei
  • Dinsdag 27 mei
  • Dinsdag 10 juni (eindpresentaties)

De sessies zijn altijd van 18:00 tot 21:00 uur. De winnende casusoplossing wordt op vrijwillige basis uitgevoerd van september tot en met januari. Dit doe je onder begeleiding van een medewerker van Rutgers.

Veelgestelde vragen

Staat je vraag er niet tussen en wil je nog iets anders weten over Social Change Agents Academy? Stuur een e-mail naar Joana Lamptey: j.lamptey@rutgers.nl.

Je kunt je tot en met donderdag 20 maart 2025 via onderstaand formulier (in ieder geval je CV, maar de keuze tussen motivatiebrief of -video is aan jou) opgeven. In je motivatie vragen we je in ieder geval antwoord te geven op de volgende vraag: op wat voor manier draag jij nu je steentje bij aan een gelijkere wereld?

Doe jij mee met de Social Change Agents Academy

Deel jij jouw verhaal ook? Door te vertellen en te verbinden, haak je anderen aan en geef je ze vertrouwen. En zo lopen we met steeds meer richting een wereld waarin iedereen zichzelf mag zijn. We zijn altijd op zoek naar nieuwe ambassadeurs. Mis jij iemand zoals jezelf nog bij de Agents? Dan zoeken we jou al helemaal, zodat iedereen zichzelf er in kan herkennen.

Wil je je aanmelden? Vul dan het formulier in.

Licht in max. 500 woorden toe waarom jij geschikt bent voor deelname aan de Academy (denk hierbij aan je persoonlijke motivatie en hoe jouw ervaringen in je leven, werk of studie bijdragen aan deze motivatie).
Max. file size: 2 GB.
Als je een motivatievideo hebt gemaakt kun je hier de link plaatsen (Youtube, Vimeo, link van een filetransferdienst)
Hoe heb je van de Academy gehoord?(Required)

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Uw browser (Internet Explorer 11) is verouderd en wordt niet meer ondersteund. Hierdoor werkt deze website mogelijk niet juist. Installeer Google Chrome of update uw browser voor meer internetveiligheid en een beter weergave.